Ponad 9 mln zł na inwestycje - umowa podpisana

02 Czerwiec 2021

W Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku, 1 czerwca br. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall, reprezentując Powiat Kłobucki podpisali umowę, na budowę pełnowymiarowej hali sportowej dla tej szkoły. Ze strony wykonawcy – firmy AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Koziej Wsi k/Krasocina umowę podpisał jej właściciel.

Dokonany w drodze przetargu nieograniczonego, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, wybór wykonawcy hali, był ostatnim etapem procesu poprzedzającego podpisanie umowy. Firmę realizującą budowę hali, zgodnej z opracowaną wcześniej dokumentacją wybrano spośród 12 ofert, które zostały złożone w przetargu.

Hala, która pomieści trzy boiska do siatkówki oraz kompleks szatni ma zostać oddana do użytku w grudniu 2022 roku. Koszt jej wybudowania to, zgodnie z kontraktem 9,2 mln zł.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli ponadto, m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku Anna Nowicka.