do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Ponad 18 milionów zł na inwestycje - budżet Powiatu Kłobuckiego przyjęty

07 Styczeń 2021
kategoria:
Aktualności

W ostatni wtorek 2020 roku, 29 grudnia odbyła się XVI sesja Rady Powiatu Kłobuckiego. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, ograniczenia oraz nakaz zachowywania dystansu społecznego, sesja została zorganizowana w sposób zdalny. Najważniejszym punktem porządku obrad, wynikającym z  kalendarza i harmonogramu prac Rady Powiatu, była uchwała budżetowa Powiatu Kłobuckiego na rok 2021.

Za przyjęciem budżetu, przedłożonym przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego, zagłosowało 17 radnych. W przyjętym na rok 2021 budżecie zaplanowano m.in. następujące pozycje wydatków inwestycyjnych:

  • budowę hali sportowej z łącznikiem do istniejącego budynku szkoły w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku
  • przebudowa drogi powiatowej nr 2003S relacji Parzymiechy – Napoleon – Lipie
  • przebudowa odcinka drogi z przejazdem kolejowym w Popowie
  • wymiana nawierzchni drogi powiatowej na ulicy Częstochowskiej w Ostrowach
  • przebudowa ulicy Tartakowej w Borowiance (poprzez wybudowanie chodnika)
  • duże modernizacje, połączone z wymianą źródeł ciepła w powiatowych Zespołach Szkół w Krzepicach oraz nr 3 w Kłobucku. 

Łącznie na same inwestycje w 2021 roku, przeznaczono w budżecie ponad 18 mln 745 tys. zł.
Budżet Powiatu Kłobuckiego, podobnie jak budżet każdej instytucji samorządowej w Polsce, zawiera także część, w której zapisano wydatki służące sfinansowaniu bieżącej działalności urzędu i realizacji zadań wynikających z obowiązków nałożonych na samorząd powiatowy stosownymi ustawami w tym obejmujące ewidencję pojazdów i transport koncesjonowany, ewidencję gruntów i szeroko rozumiane sprawy geodezyjne, edukację, kulturę, ewidencję architektoniczną budynków oraz pozwoleń na budowę, wszelkie ewidencje rolnicze i lasów czy utrzymanie dróg.     

„Sztandarową inwestycją w tym roku, będzie budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na Zagórzu – informuje Starosta Kłobucki Henryk Kiepura – bardzo serdecznie dziękuje radnym, którzy poparli przedstawiony przez nas projekt budżetu”.