do góry
Strona główna Aktualności

Pomoc dla walczącej Ukrainy

26 Luty 2022
kategoria:
Aktualności

W związku z rozpętaną przez Rosję wojną przeciw Ukrainie Starostwo Powiatowe w Kłobucku organizuje akcję pomocy humanitarnej. W pierwszej kolejności organizujemy zbiórkę lekarstw, bandaży, opasek uciskowych, apteczek itp. a także żywności długoterminowej (konserwy, woda itd.) bardzo potrzebne są także koce, śpiwory itp. Zbiórkę pomocy humanitarnej rozpoczynamy w poniedziałek 28 lutego o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku (Zagórzu) ul. Zamkowa (wjazd od ul. Poprzecznej na terenie warsztatów szkolnych). Tego samego dnia zaplanowane jest wysłanie pierwszego transportu z pomocą na granicę z Ukrainą. Transport zostanie przeładowany i przekazany Ukraińskiej Straży Pożarnej Obwodu Jaworowskiego. Akcja pomocy będzie kontynuowana w następnych dniach. Kolejnym działaniem jest przygotowanie miejsc tymczasowego pobytu oraz docelowych kwater dla uciekających przed wojną kobiet i dzieci. Uruchomiony został w Starostwie Powiatowym w Kłobucku telefon kontaktowy dla mieszkańców wyrażających chęć pomocy czy zakwaterowania.

Informujemy, że od  26 kwietnia 2022 r. Powiatowy Magazyn Pomocy Humanitarnej dla Ukrainy w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku (wjazd od ulicy Poprzecznej), będzie  czynny we wtorki i piątki w godz. 7.30 - 15.30 oraz w sobotę w godzinach 10.00-11.00.

Z upoważnienia Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury działania koordynują:

  • Koordynacja całości działań - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku tel. 784 926 197
  • Koordynacja pomocy rzeczowej - Mariusz Mandat tel. 609 099 764
  • Sekretariat Starosty Kłobuckiego tel. 34 310 95 00

Inne działania na rzecz wsparcia Ukrainy:

Rynek pracy - pomoc dla Ukrainy

Transport już po ukraińskiej stronie

Kolejna pomoc z Powiatu Kłobuckiego

Młodzież z ZMW wspiera Ukrainę.

OSP Krzepice i OSP Wręczyca Wielka w akcji.

Strażacy w akcji

Z Niemiec na Ukrainę

Karetka dla Ukrainy

Samorządy z pomocą dla Ukrainy