Plener malarski pełen barw

08 Październik 2021

Już szósty dzień trwa plener malarski pn. Powiat Kłobucki – okno na świat”.

Aura sprzyja naszym malarzom, pod których czujnym okiem powstają dziś prace młodzieży ze szkół ponadpodstawowych zaangażowanych w projekt. Pomysł zorganizowania warsztatów dla młodzieży ma na celu aktywizację i integrację społeczną a także estetyczne uwrażliwienie młodzieży zawsze istotne i potrzebne, zwłaszcza w tych trudnych czasach.

Uczestników pleneru odwiedził Starota Henryk Kiepura oraz Wicestarosta – Zdzisława Kall reprezentujący Powiat Kłobucki. Wyrazili swoje uznanie dla artystów biorących udział w Plenerze ale także dla młodzieży stawiającej pierwsze kroki w tej dziedzinie.  Prace, które powstały do tej pory prezentują piękno powiatu kłobuckiego, jego walory historyczne, przyrodnicze i kulturowe.

Z niecierpliwością oczekujemy na wystawę podsumowującą tegoroczny Plener.