do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna Aktualności

Pingpongowy Powiat Kłobucki

05 Lipiec 2024
kategoria:
Aktualności

W piątek, 28 czerwca 2024 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Kłobucku zorganizowało Turniej Tenisa Stołowego w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Śląskiego pn. „Pingpongowy Powiat Kłobucki”.

W ramach projektu w dniach od 4 do 28 czerwca przeprowadzone zostały warsztaty szkoleniowe z zasad i techniki gry w ping-ponga, natomiast na zakończenie zorganizowano turniej, w którym rywalizowało 28 amatorów tenisa stołowego z terenu powiatu kłobuckiego. Oryginalne statuetki, dyplomy i upominki wręczyli: Starosta - Dariusz Pilśniak, Wicestarosta - Karol Wers, Członkowie Zarządu: Zdzisława Kall i Beata Przybylska.

„Poziom gry tenisistek i tenisistów był bardzo wyrównany, wiele meczów rozstrzygało się dopiero w decydującym secie” - stwierdzili zgodnie organizatorzy.

Klasyfikacja końcowa była następująca:     

Młodzieżówki

 1. Maja Bladocha
 2. Zuzanna Pawełczak
 3. Agnieszka Zając
 4. Alicja Gruca

Młodzieżowcy

 1. Karol Świąć
 2. Radosław Gmyrek
 3. Bartosz Cendal
 4. Jakub Ceglarz

Seniorzy

 1. Karol Wydmuch
 2. Mateusz Wydmuch
 3. Zbigniew Desperak
 4. Łukasz Wydmuch

Realizacja projektu zintegrowała środowiska różnych grup zamieszkujące tereny wiejskie naszego Powiatu wpływając pozytywnie na rozwój lokalnych wspólnot.