ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Pamięci żołnierzy Września 1939 roku

13 Listopad 2019

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall i Członek Zarządu Powiatu Józef Borecki wzięli udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej, poświęconej walczącym w Kampanii Wrześniowej 1939 roku, na terenie Ziemi Kłobuckiej, żołnierzom Oddziału Wydzielonego „Truskolasy” z dowódcą mjr. Marianem Szulcem.

Tablice odsłonięto z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i dla upamiętnienia walk we wrześniu 1939 roku. Na obszarze dzisiejszej  Gminy Wręczyca   Wielka walczył właśnie ten Oddział Wydzielony „Truskolasy”, w skład którego weszły m.in. I Batalion 27 Pułku Piechoty, I Bateria 7 Pułku Artylerii Lekkiej, 41 Kompania Kolarzy  oraz żołnierze z pododdziałów Straży Granicznej. Zaproszenia na uroczystość, wystosowali przedstawiciele tutejszego samorządu gminnego: Wójt Tomasz Osiński oraz Przewodniczący Rady Gminy Marek Prubant. Odsłonięty w przeddzień  101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pomnik powstał dzięki wsparciu Gminy Wręczyca Wielka.