ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku

02 Marzec 2015

Otwarcia dokonali m.in. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – mł. insp. Piotr Kucia oraz Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura, w obecności kadry kierowniczej garnizonu śląskiego i przedstawicieli policyjnych związków zawodowych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wspierającego remont Powiatu Kłobuckiego oraz innych lokalnych samorządów a także służb współpracujących z policją.

Otwarcie uświetniła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna Śląskiej Policji. Podczas kilkunastomiesięcznych prac poprzedzających otwarcie, wykonano między innymi termoizolację całego budynku komendy, remont garaży, przebudowę parkingów i chodników. Wymieniono też instalację centralnego ogrzewania, wentylacyjną, teleinformatyczną i elektryczną.

Ze strony Powiatu Kłobuckiego w uroczystym apelu, a następnie w zwiedzaniu odnowionej siedziby kłobuckiej policji, wzięli także udział Przewodniczący Rady Powiatu – Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta – Maciej Biernacki oraz Członek Zarządu Powiatu – Józef Borecki.