ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Powiat Kłobucki dla poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego

27 Marzec 2024

Trwa remont drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowości Kalej i Szarlejka w Gminie Wręczyca Wielka.

Zadanie inwestycyjne, zapisane w umowach podpisanych przez przedstawicieli samorządu powiatowego, z wykonawcami robót, dzieli projekt modernizacji i remontu drogi na dwie części. Jedna to gruntowny remont nawierzchni wraz z robotami towarzyszącymi, zaś druga, to kompleksowe roboty związane z wykonaniem chodnika, na całej długości ulic: Głównej w Kalei oraz Łukaszewicza w Szarlejce.

Aktualnie wykonywany jest chodnik w Szarlejce, począwszy od granicy z Częstochową. W regularnych  radach budowy oraz inspekcjach uczestniczą m.in. reprezentująca inwestora - samorząd Powiatu Kłobuckiego  Wicestarosta Aneta Kiepura oraz Tomasz Konieczny z Powiatowego Zarządu Dróg.