ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowiecku świętowała 100 rocznicę istnienia

11 Lipiec 2017

W niedzielę 9 lipca, strażacy-ochotnicy z Wilkowiecka uroczyście świętowali 100 rocznicę działania miejscowej jednostki OSP. W programie uroczystości zaplanowanych z tej okazji znalazły się m.in. uroczyste rozprowadzenie oraz odznaczenie wyróżnionych druhów medalami, statuetkami i odznakami. W trakcie obchodów, które rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym, pod wezwaniem Św. Mikołaja, dokonano poświęcenia pamiątkowej tablicy dedykowanej założycielom jednostki OSP w Wilkowiecku. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura w imieniu Zarządu Powiatu Kłobuckiego przekazał na ręce druha Pawła Dąbrowskiego, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowiecku kompletny mundur strażacki oraz okolicznościowy list gratulacyjny.