ikonaInformujemy, że w dniach 17-20 sierpnia (piątek i poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Kłobucku będzie pracować w godzinach od 6:30 do 14:30. Nie dotyczy Wydziału Komunikacji i Transportu).ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Obchody święta narodowego w Kłobucku

09 Maj 2018

3 maja, w Kłobucku uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Uroczystości rozpoczęła msza święta za Ojczyznę, odprawiona w Kościele pw. Św. Marcina. Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali w kolumnie pod kłobuckie pomniki Józefa Piłsudskiego, Matki Polki oraz Władysława Sebyły, pod którymi delegacje lokalnych organizacji, urzędów, instytucji oraz młodzieży szkolnej złożyły okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów. Przy pomniku Władysława Sebyły odczytano także uroczysty apel.

Samorząd Powiatu Kłobuckiego reprezentowali na obchodach Zbigniew Pilśniak – Przewodniczący Rady Powiatu i Krzysztof Nowak – Członek Zarządu.

Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione w 1919 roku, a po wojnie przywrócone w 1990 roku.