do góry
Strona główna Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Kłobucku

13 Listopad 2017
kategoria:
Aktualności

Zgodnie z tradycją, w piątek 10 listopada br. w Kłobucku, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi wszystkich tych, którzy w naszym regionie oddali życie za Ojczyznę.

W pochodzie, który przeszedł przez centrum Kłobucka znaleźli się m.in. przedstawiciele środowiska kombatantów i górników, policjanci, strażacy, harcerze, uczniowie kłobuckich szkół oraz licznie zgromadzenie mieszkańcy. Złożyli oni kwiaty i wieńce pod pomnikami, obeliskami i tablicami, które są umiejscowione w centrum Kłobucka, a poświęcono je polskim matkom, przywódcom, żołnierzom, poetom i obywatelom. Samorząd powiatowy reprezentowali na uroczystościach m.in. Henryk Kiepura Starosta Kłobucki, Zbigniew Pilśniak - Przewodniczący Rady Powiatu oraz Maciej Biernacki - Wicestarosta.

W obchodach oraz pochodzie, na czele którego znalazły się poczty sztandarowe, uczestniczyli także lokalni posłowie i radni sejmiku śląskiego. W dniu święta, w sobotę, w świątecznej mszy świętej „za Ojczyznę”,  w kościele pod wezwaniem św.Marcina uczestniczył Wicestarosta.

W niedzielę 12 listopada, obchody Święta Niepodległości w Kłobucku, zwieńczył koncert zespołu „Śląsk” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

Obchody Święta Niepodległości w Kłobucku

14 listopad 2017 2 zdjęć