do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Nowy sprzęt dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobuku

20 Listopad 2020
kategoria:
Aktualności

Starostwo Powiatowe w Kłobucku zakupiło i przekazało sprzęt rehabilitacyjny na potrzeby pacjentów Zakładu Fizjoterapii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Pacjenci będą mogli korzystać z nowego aparatu do laseroterapii Lasertronic LT–3, skanera laserowego SK–1. Aparat Lasertronic LT-3 oraz skaner laserowy SK-1 jest nowoczesnym urządzeniem do laseroterapii umożliwiającym wykonywanie zabiegów światłem laserowym czerwonym i podczerwonym. Zakupiony sprzęt podniesie jakość świadczonych usług w zakresie kompleksowej rehabilitacji w Zakładzie Fizjoterapii w Kłobucku.

Sprzęt został przekazany przez Macieja Biernackiego Członka Zarządu, Józefa Boreckiego Członka Zarządu na ręce Joanny Maruszczyk Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku oraz Partyka Troniny Kierownika Zakładu Fizjoterapii w Kłobucku.

Warto dodać, że w ostatnim czasie w ramach solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu województwa śląskiego w zakresie zdrowia dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego i z budżetu Powiatu Kłobuckiego również ambulans sanitarny typu C wraz z kompletną zabudową medyczną, łóżka OIOM z materacem, centrale do monitorowania kardiomonitorów oraz kardiomonitory przenośne, a także respiratory szpitalne przenośne. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 784 611,25 zł.