do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Nowoczesna aparatura medyczna dla Powiatu Kłobuckiego

13 Czerwiec 2019
kategoria:
Aktualności
 

W dniu 7 czerwca br. Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki wraz z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku Joanną Maruszczyk uczestniczyli w przekazaniu aparatów USG dla 17 Poradni Ogólnych rozlokowanych na terenie powiatu kłobuckiego.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku zyskał m.in. nowoczesny sprzęt medyczny oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu pn. Poprawa jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych” możliwy był zakup aparatów USG dla 17 Poradni Ogólnych,  tj.: Poradni  Nr 1 i Nr 2 w Kłobucku, w Kamyku, w Kalei, w Ostrowach nad Okszą, w Krzepicach, w Zajączkach Drugich, w Lipiu, w Rębielicach Królewskich, w Popowie, w Miedźnie, w Opatowie, w Pankach, w Przystajni, w Ługach Radłach, w Truskolasach, we Wręczycy Wielkiej.

Jednocześnie budowę 4 podjazdów dla osób niepełnosprawnych wraz z miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych i remontem schodów wejściowych w Poradniach Ogólnych: w Ostrowach nad Okszą, w Zajączkach Drugich, w Przystajni, w Truskolasach. Całkowita wartość projektu wynosi 1 576 308,37 zł, z czego dofinansowanie to 1 138 266,58 zł.