do góry
ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Nowa, powiatowa placówka opiekuńczo-wychowawcza rozpoczyna działanie

03 Wrzesień 2018
kategoria:
Aktualności
 

W piątek 31 sierpnia uroczyście otwarto nową placówkę opiekuńczo-wychowawczą w naszym powiecie. Jest to obiekt przeznaczony dla grupy 14 dzieci z domu dziecka oraz ich opiekunów.

Starostwo Powiatowe w Kłobucku pozyskało na stworzenie tej nowoczesnej placówki, dofinansowanie w kwocie ok. 550.000 zł, środkami z UE, pozostającymi w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Nowy dom dla czternaściorga dzieci i opiekunów, mieści się w budynku byłego Zespołu Szkół w Waleńczowie. Samorząd powiatu, prócz przekazania budynku, miał również udział w finansowaniu przedsięwzięcia. Wkład Powiatu pochodził z własnych środków budżetowych i wyniósł ok.100 tys. zł.

W uroczystym otwarciu, podczas którego dzieciaki otrzymały wiele prezentów, np. pieska, zabawki i poduszki-jaśki, uczestniczyli prócz dzieci, opiekunów i przedstawicieli Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kłobucku, m.in. Starosta Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Maciej Biernacki, Członkowie Zarządu Powiatu Józef Borecki i Krzysztof Nowak, radni powiatowi: Aneta Kiepura, Zdzisława Kall, Tomasz Jeziorski, Jerzy Kiepura, Roman Minkina oraz pracownicy Starostwa.