ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Nagroda POLIN dla Zespołu Szkół w Krzepicach

16 Grudzień 2022

W dniu 30 listopada 2022 r., po raz ósmy, wręczono Nagrodę POLIN przyznawaną osobom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.

Spośród ponad 117 aplikacji z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła 6 finalistów. Nominację do Nagrody POLIN 2022 otrzymał także Zespół Szkół w Krzepicach.

W tegorocznym konkursie I wyróżnienie otrzymała tutejsza szkoła. Podczas uroczystej gali w Muzeum POLIN w Warszawie nagrodę odebrali: Pan Grzegorz Mastalerz – Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach oraz koordynator projektu Pani Jolanta Drab.

To wielkie wyróżnienie dla szkoły i środowiska lokalnego. Działania podejmowane w ramach projektu ”Krzepice - dwie kultury - wspólna pamięć” trwają od 2008 roku, to praca nauczycieli i uczniów wielu roczników liceum. Nagroda POLIN jest uhonorowaniem ich zaangażowania i stanowi zachętę do dalszych działań.

Gratulacje!