Młodzież z Kłobucka jedzie do Grecji

12 Marzec 2018

Niedzielnym porankiem, 11 marca, kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, kształcąca się na kierunkach gastronomicznych, wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji.

To kolejny wyjazd  w realizowanym z greckimi szkołami projekcie i kolejni uczniowie, którzy będą się uczyć o greckiej kuchni ale również kulturze i historii. Projekt jest efektem współpracy jaką nawiązało Starostwo Powiatowe z jedną z warszawskich fundacji. Projekt w całości zostanie sfinansowany ze środków unijnych.

Młodzież będzie miała okazję zapoznania się z tajnikami kuchni greckiej a także pozna wiele turystycznych atrakcji. Podczas wyjazdu młodzieży, autokarem spod szkoły w Kłobucku, obecni byli Starosta Henryk Kiepura i Wicestarosta Maciej Biernacki.