do góry
ikonaInformujemy, że w dniach 24.11.2023 r. - 01.12.2023 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny
Strona główna Aktualności

Marszałek u Starosty

19 Styczeń 2023
kategoria:
Aktualności

Na zaproszenie Starosty Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepury w Powiecie Kłobuckim gościł Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak oraz członkowie Zarządu Powiatu Kłobuckiego.

Spotkanie na które Starosta zaprosił także Wójtów i Burmistrzów z terenu całego Subregionu Północnego poświęcone było inwestycjom finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Dzięki dobrej współpracy samorządów i Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach nasz subregion jest w ścisłej czołówce w wykorzystaniu unijnych środków subregionalnych.

„Dziękuję Henrykowi Kiepurze, Staroście Kłobuckiemu za zaproszenie na spotkanie samorządowców Subregionu Północnego. Rozmawiamy o Funduszach Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027. To ponad 5 mld euro !!! Samorządowcy potrzebują tych środków na inwestycje dla mieszkańców." – mówił Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego.

Dziękuję Panu Marszałkowi za przyjęcie zaproszenia i owocną, mądrą i potrzebną dyskusję! – podsumował Henryk Kiepura Starosta Kłobucki.