Kuba Błaszczykowski na kolejnej edycji turnieju w Truskolasach

17 Czerwiec 2024

12 czerwca br. w Truskolasach rozegrano po raz 15ty turniej „Kuba Cup” firmowany i organizowany przez Jakuba Błaszczykowskiego i jego fundację „Ludzki Gest”.

W bieżącym roku, w turnieju wzięło udział 12 drużyn, w których graczami byli zawodnicy z rocznika 2012 i młodsi.

Po zwycięstwie w finale zawodów najlepszą okazała się drużyna GKS Katowice. Pokonała ona w finale młodych piłkarzy klubu KKS Kalisz.

W meczu o 3. miejsce Raków Częstochowa wygrał z drużyną Wisły Kraków.

Pozostali uczestnicy rozgrywek, to zespoły KS Panki, Sokoła Wręczyca i Herkulesu Truskolasy, które broniły honoru powiatu kłobuckiego oraz drużyny: Sportowa Częstochowa, OKS Olesno, Sporting FA Lubliniec, MKS Funball Kluczbork i Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Na zaproszenie organizatorów, zawody obserwowali m.in. Starosta Kłobucki Dariusz Pilśniak, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Anna Syguda oraz Członkinie Zarządu Powiatu Zdzisława Kall i Aneta Kiepura.