do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Kolejna inwestycja Powiatu Kłobuckiego w ochronę środowiska naturalnego

19 Lipiec 2021
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki podpisali w dniu 19 lipca br. umowę na wykonanie kompleksowej modernizacji kotłowni w prowadzonym przez Powiat Kłobucki Zespole Szkół w Krzepicach.

Inwestycja, w wyniku której kocioł węglowy zostanie zastąpiony urządzeniami nowocześniejszymi i efektywniejszymi oraz wykorzystującymi bardziej ekologiczne źródła ciepła, zostanie dofinansowana środkami z Unii Europejskiej. Środki te pozyskało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, na projekt pod nazwą „Ograniczenie niskiej emisji w Powiecie Kłobuckim”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zadanie obejmuje m.in. wymianę źródła ciepła, instalacji c.o. oraz kompletną modernizację budynku kotłowni wraz z instalacjami. Firma-Remontowo Budowlana „Batorex” s.c. z Krzepic, zgodnie z umową ma na wykonanie zadania trzy miesiące. Koszt modernizacji  zapisany w kontrakcie to 1 069 000 zł.

Umowę ze strony wykonawcy podpisał Krzysztof Bator - współwłaściciel firmy.