ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Kłobucka premiera filmu „Paweł” zrealizowanego przez lokalnych twórców-amatorów

22 Listopad 2016

W poniedziałek 21 listopada w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, miała miejsce uroczysta, kłobucka premiera filmu „Paweł”, zrealizowanego przez młodych, lokalnych artystów Bartosza Dominika, Karolinę  Zarębską, Macieja Kotasińskiego oraz Jana Dominika tworzących grupę „Kłobuk”.

Pokaz z udziałem twórców, wypełnił widzami salę widowiskową MOK do tego stopnia, że część zainteresowanych najwybitniejszym jak dotychczas, dziełem lokalnej kinematografii, oglądała film stojąc.

Entuzjastyczna reakcja po filmie wskazywała, że nie było wśród publiczności zawiedzionych. „Paweł” to dzieło nadzwyczaj dojrzałe. Wydaje się, że to zasługa w równym stopniu, ciekawie prowadzonej narracji, przemyślanej i dopracowanej do najdrobniejszego szczegółu sekwencji zdarzeń oraz opisujących ich obrazów, jak i estetycznie kompletnych ujęć kamery, będących wynikiem nienagannej i zaskakująco dojrzałej pracy operatorskiej.

Perfekcyjnie zharmonizowana z rytmem obrazów i akcji, prowadzona delikatną linią melodyczną w tle, ciepła i interesująca muzyka autorstwa Macieja Kotasińskiego jednego z twórców filmu, dodatkowo eksponuje jego walory.

To, że patrzeliśmy na znane nam wszystkim miejsca, okazało się jeszcze jedną wartością dodaną, tym bardziej, że dzięki talentom autorów filmu, znajome miejsca nabierają niespodziewanego uroku.

Na pokazie zabrakło niestety, tytułowego bohatera filmu – Pawła. Reprezentujący go podczas krótkiego spotkania z publicznością na scenie MOK i po seansie, młodzi twórcy filmu, otrzymali z rąk Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury, notebook będący prezentem dla niego a także zestawy upominkowe dla siebie. Swoją pulę prezentów wręczył również Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Wypada wspomnieć, że „Paweł” to niejedyny nagrodzony film grupy „Kłobuk”. Miesiąc temu na ogólnopolskim konkursie filmowym w Krakowie - "Uchwyć to, co nieuchwytne", wyróżniono inny film grupy - „Życie”.

Doświadczenie wskazuje, że to dobry początek do dalszych sukcesów. Być może na arenie profesjonalnej. Trzymamy za to kciuki.

Oczekiwana z niecierpliwością premiera, stała się również okazją do promocji akcji charytatywnych, organizowanych przez zaangażowane osoby z naszej lokalnej społeczności. Zachęcając wszystkich zebranych do finansowego wspomożenia prowadzonych akcji, wyświetlono film o Zosi - małej mieszkance Kłobucka, którą dotknęła choroba nowotworowa i którą czeka kosztowne leczenie w zagranicznych ośrodkach.

Szczegóły akcji pomocy dla Zosi można znaleźć na stronie: www.facebook.com/oczkoZosi/

Prowadzone przez siebie działania charytatywne przybliżyła także lokalna grupa zaangażowana w działania „Ekipy Świętego Mikołaja”.