Kampania Społeczna "Mam świadomość jak być zdrowym"

22 Kwiecień 2015

Organizatorami byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe. Szkolenie realizowane w ramach Kampanii Społecznej „Mam świadomość jak być zdrowym”, której inicjatorem jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Celem Kampanii jest zwiększenie bezpieczeństwa epidemicznego mieszkańców naszego powiatu poprzez podniesienie wiedzy na temat profilaktyki zakażeń krwiopochodnych, poprawa warunków higienicznych oraz wzrost świadomości nt. znaczenia i konieczności stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi przy wykonywaniu usług w gabinetach pielęgnacji urody.

Patronat nad Kampanią „Mam świadomość jak być zdrowym” w naszym powiecie objęli Starosta Kłobucki i Burmistrz Kłobucka.

Podczas szkolenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Starosta Kłobucki i Burmistrz Kłobucka zainaugurowali realizację Kampanii w powiecie kłobuckim.

W trakcie szkolenia uczestnicy wysłuchali wykładów na temat m.in. zakażeń krwiopochodnych, przestrzegania zasad higieny, procedur dekontaminacji narzędzi oraz sprzętu, bezpiecznych i higienicznych warunków pracy czy warunków technicznych i budowlanych dla zakładów sektora bauty. Prelegentami byli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłobucku.

Uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu oraz materiały edukacyjne przygotowane do realizacji kampanii. Ponadto osoby zainteresowane mogły skorzystać w punkcie informacyjno-edukacyjnym z pomiarów tlenku węgla, poradnictwa oraz materiałów edukacyjnych m.in. z zakresu profilaktyki uzależnień, szczepień ochronnych, profilaktyki HIV/AIDS, czerniaka skóry, wirusowego zapalenia wątroby.

W ramach Kampanii „Mam świadomość jak być zdrowym” Państwowa Inspekcja Sanitarna powiatu kłobuckiego zaplanowała realizację działań kampanijnych w około 50 zakładach wszystkich typów działających na podległym terenie.