Jubileusz Zespołu Szkół ze Skorupki

24 Wrzesień 2015

W dniu 19 września br. uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia szkoły powołanej do istnienia w 1945 roku jako Liceum Ogólnokształcące w Kłobucku. Aktualnie to jeden z naszych powiatowych zespołów szkół ponadgimnazjalnych.

Perfekcyjnie przygotowane uroczystości obejmowały oficjalną akademię w miejskim Ośrodku Kultury, a po jej zakończeniu, uczestnicy pośród których było kilkuset absolwentów uczestniczących w V Zjeździe Absolwentów przeszli ulicami miasta do budynku szkoły, by tam odświeżyć wspomnienia i świętować jubileusz szkoły w kameralnej i ciepłej atmosferze pośród koleżanek i kolegów.

Szkoła funkcjonuje od 15 września 1945r., a jej mury opuściło do tej pory 4500 absolwentów. Przez lata swojego istnienia szkoła wpisała się w historię miasta i powiatu zyskując powszechny w powiecie szacunek i uznanie.

Gratulacje i podziękowania za dotychczasowe sukcesy i dorobek szkoły złożyli na ręce Dyrektor Katarzyny Ściebury przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji i instytucji. W imieniu samorządu Powiatu Kłobuckiego podziękowania wraz z prezentem dla szkoły wręczyli: Henryk Kiepura - Starosta Kłobucki, Maciej Biernacki - Wicestarosta oraz Członkowie Zarządu Powiatu - Tomasz Majchrowski i Józef Borecki.