ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska

Jasna Góra - samorządowcy pamięci Powstańców

27 Kwiecień 2021

Powiat Kłobucki organizuje cykl uroczystości, w roku setnej rocznicy, trzeciego z Powstań Śląskich, które miały istotny wpływ na kształt i terytorium II Rzeczpospolitej, odzyskanej przez Polaków, po ponad 120 latach państwowego niebytu.

Pierwsza z uroczystości, których zadaniem jest przypomnienie i uczczenie naszych bohaterskich przodków, walczących w powstaniach – Msza Święta, w intencji Bohaterów III Powstania Śląskiego, została odprawiona 27 kwietnia w klasztorze jasnogórskim w Częstochowie.

Wzięli w niej udział lokalni samorządowcy, na czele z reprezentującymi Powiat Kłobucki: Starostą Henrykiem Kiepurą, Wicestarostą Zdzisławą Kall oraz pocztami sztandarowymi. We mszy wzięli również udział m.in.: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz wójtowie, burmistrzowie i samorządowcy z gmin naszego regionu.