do góry
Strona główna Aktualności

Inwestycja drogowa o wartości 8,6 mln zł

26 Czerwiec 2017
kategoria:
Aktualności

W siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano w dniu 26 czerwca umowę z wykonawcą remontu ciągu dróg powiatowych w gminie Przystajń relacji Bór Zajaciński (Węzina) - Ługi Radły - Bór Zajaciński - Brzeziny - Przystajń.

Wartość robót drogowych to zgodnie z kontraktem to 8 633 971 zł. Zadanie obejmuje wszystkie roboty związane z modernizacją poboczy i rowów, budową chodników oraz położeniem nowej nawierzchni drogi wraz z wymianą podbudowy.

Przetarg nieograniczony na realizację inwestycji wygrało konsorcjum firm drogowych, z firmą Bitum Sp. z o.o. z Lipia Śląskiego jako liderem. Podwykonawcami zapisanymi w kontrakcie są firmy: Arkadiusz Mika P.U.H. Domax, Boronów; Drogbud Sp. z o.o. Lubojenka oraz Ols Sp. z o.o. sp.k., z Lublińca.

Umowę ze strony Powiatu podpisał Henryk Kiepura - Starosta Kłobucki i Maciej Biernacki - Wicestarosta. W imieniu Konsorcjum umowę podpisywał przedstawiciel lidera - Tomasz Mizgalski Prezes Bitum Sp. z o.o.

Oddanie placu budowy i rozpoczęcie zadania zaplanowano na bieżący tydzień.

Realizowany przez samorząd powiatowy, remont tego ciągu dróg jest kolejnym etapem modernizacji sieci dróg powiatowych. Celem tych działań jest poprawa zarówno komfortu jak i bezpieczeństwa podróży mieszkańców i innych użytkowników naszych dróg.