ikonaInformujemy, że w dniach 17-20 sierpnia (piątek i poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Kłobucku będzie pracować w godzinach od 6:30 do 14:30. Nie dotyczy Wydziału Komunikacji i Transportu).ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Hołd pomordowanym w Wilkowiecku

19 Lipiec 2018

18 lipca br. Starosta Henryk Kiepura wraz z Wicestarostą Maciejem Biernackim oraz Radnym Rady Powiatu Tomaszem Jeziorskim złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą wmurowaną w ścianę remizy OSP w Wilkowiecku, poświęconą pamięci 10 Polaków strąconych w egzekucji, przez okupacyjne władze niemieckie, w 1943 roku. Polaków, przywiezionych jako zakładników z więzienia w Lublińcu, Niemcy powiesili na szubienicy w Wilkowiecku, w odwecie za śmierć miejscowego, niemieckiego sklepikarza, który miał zwyczaj szykanować i dręczyć lokalną ludność. Chwała bohaterom.

Hołd pomordowanym w Wilkowiecku

19 lipiec 2018 2 zdjęć