ikonaW piątek 29 marca 2024 roku Starostwo Powiatowe w Kłobucku nie pracuje.

Górnicze święto w Powiecie

05 Grudzień 2017

Zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Górników w Kłobucku przy wsparciu przychylnych instytucji, w tym samorządu Powiatu Kłobuckiego, z okazji Barbórki, zorganizowało w Kłobucku, już po raz XIX Karczmę Piwną. W corocznej zabawie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia i zaproszeni goście, dla których ważna jest lokalna tradycja górnicza i związana z nią obrzędowość. W biesiadzie wzięli udział m.in. Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak oraz radni, samorządowcy z Kłobucka i okolicznych gmin, strażacy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem organizacji.
W trakcie spotkania Starosta Kłobucki, w imieniu Powiatowego Zarządu Związku OSP RP oraz własnym, podziękował, z okazji przejścia na emeryturę Henrykowi Słomianowi, Prezesowi znanej lokalnej firmy z branży górniczej, za wieloletnie zaangażowanie w rozmaite inicjatywy społeczne w naszym powiecie, w tym na rzecz Stowarzyszenia Górników.