do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Gminny przegląd folkloru w Węglowicach

25 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności
 

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall uczestniczyli w sobotę w  organizowanym już po raz czwarty, Gminnym Przeglądzie Folklorystycznym dla Dzieci i Młodzieży.

W sobotę 23 listopada br. dzięki wysiłkowi organizatorów – grupy nauczycieli Szkoły Podstawowej w Węglowicach, na czele z Dyrektor Agatą Trzepizur, w gościnnych murach tej placówki,  spotkali się mali artyści z gminnych szkół i przedszkoli, prezentując lokalny folklor i zwyczaje. Na widowni dominowali rodzice młodych wykonawców, oklaskując ich występy. Pamiątkowe statuetki i dyplomy, rozdzielone również w Konkursie Plastycznym i Konkursie Fotograficznym „Moja Wieś”, towarzyszącym przeglądowi,  wręczali maluchom i młodzieży m.in. Starosta, Wicestarosta oraz Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński.