ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej „Jestem Polakiem - mam Konstytucję"

27 Kwiecień 2022

W związku z XXV-leciem uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Starostwo Powiatowe w Kłobucku zorganizowało Powiatowy Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP „JESTEM POLAKIEM – MAM KONSTYTUCJĘ”.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat Konstytucji RP, jej historii, prawa konstytucyjnego oraz zasad funkcjonowania organów władzy w demokracji parlamentarnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Założeniem konkursu było także promowanie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura.

Drugi etap konkursu odbył się 27 kwietnia br. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku. W finale udział wzięło 17 uczniów ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kłobuckiego – laureatów etapu szkolnego. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem i pytaniami otwartymi. Nad przebiegiem konkursu czuwała pięcioosobowa komisja.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Jakub Antoniak, uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach,
  • II miejsce – Kacper Kocik, uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach,
  • III miejsce – Krzysztof Borecki, uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3000 zł. Fundatorem nagród był Zarząd Powiatu Kłobuckiego. Podczas wręczania nagród obecni byli zaproszeni goście: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura Wicestarosta Zdzisława Kall, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku Katarzyna Ściebura oraz opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!

Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej„Jestem Polakiem - mam Konstytucję"

27 kwiecień 2022 15 zdjęć