do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim
Strona główna Aktualności

Dzień Kobiet z Paniami z powiatowych kół KGW

11 Marzec 2019
kategoria:
Aktualności
 

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura wraz z Wicestarostą panią Zdzisławą Kall oraz Radna Powiatową panią Anetą Kiepura, uczestniczyli w sobotę 9 marca, w tradycyjnym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu.

W bieżącym roku, gościny zebranym użyczyła Gmina Przystajń, którą na uroczystości w sali lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, reprezentował Wójt Henryk Mach.

W spotkaniu, połączonym z występami artystycznymi, uczestniczyły przedstawicielki kół KGW z terenu powiatu, z Przewodnicząca Powiatowej Rady KGW panią Janiną Koślik na czele. W spotkaniu uczestniczyła także, m.in.: Urszula Bujak Wójt Gminy Panki, Jerzy Szyja Sekretarz Gminy Opatów, Bernadetta Niemczyk Przewodnicząca Rady Krajowej KGW,  była, Dyrektor Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Ireneusz Blukacz oraz wieloletnia, była Przewodnicząca Rady Powiatowej KGW pani Monika Mirowska.

Podczas uroczystości Starosta złożył życzenia i wręczył kwiatek każdej z Pań. Przekazał również na ręce pani Janiny Koślik symboliczny czek na 10.000 zł. potwierdzający dotację przyznaną KGW w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Otwartym Konkursie Ofert.