do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim
Strona główna Aktualności

Dzień Edukacji w powiecie kłobuckim

09 Październik 2019
kategoria:
Aktualności

W dniu 8 października br. w Restauracji Wenecka odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Starosta Kłobucki Pan Henryk Kiepura z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorował nagrodami dyrektorów oraz nauczycieli szkół, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym.

Nagrodę Starosty Kłobuckiego za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze otrzymali dyrektorzy: Anna Nowicka - Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku, Małgorzata Galle – Michałowska - Zespół Szkół Nr 2 w Kłobucku, Katarzyna Ściebura - Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku, Grzegorz Mastalerz - Zespół Szkół w Krzepicach,  Małgorzata Orzeł - Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kłobucku.

Z kolei nagrody Starosty Kłobuckiego za trudy wychowywania i edukacji młodych pokoleń otrzymali nauczyciele: Marek Nowak  i Marek Nogaj - ZS Nr 1 w Kłobucku, Karolina Kubicka - ZS Nr 2 w Kłobucku, Joanna Foszner - ZS Nr 3 w Kłobucku, Danuta Jeziorska - ZS w Krzepicach oraz  Magdalena Szuławska-Owczarek - PPP-P w Kłobucku.

Ponadto, Starosta przyznał na wniosek organizacji związkowych działających w szkołach, nagrody dla następujących osób:

- dla Iwony Kłobusińskiej  – nauczycielki ZS  Nr 2 w Kłobucku na wniosek Grażyny Cholewy – Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kłobucku,
- dla Edyty Kuc  – nauczycielki ZS w Krzepicach, na wniosek Urszuli Burskiej - Combik – Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krzepicach,
- dla P. Małgorzaty Spalik – nauczycielki Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku, na wniosek Marka Noszczyka Przewodniczącego MOZO nr 2 NSZZ „Solidarność” w Częstochowie.

Starosta Kiepura listem gratulacyjnym uhonorował również Annę Wiśnik z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, która otrzymała Medal Ministra Edukacji Narodowej.

Starosta podczas tej uroczystości wręczył również akty mianowania nauczycielom, którzy w roku bieżącym otrzymali awans na stopień nauczyciela mianowanego. Otrzymali je:

- Milena Kościelniak - nauczyciel świetlicy w Zespole Szkół Nr 2 w Kłobucku Michał Zych - nauczyciel biologii w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku,
- ks. Paweł Kulasiewicz - nauczyciel religii w Zespole Szkół w Krzepicach.

W przemówieniu z okazji spotkania i święta środowisk nauczycielskich, w imieniu własnym, Zarządu Powiatu  oraz Rady Powiatu Kłobuckiego, Starosta życzył wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu, oraz wszystkiego, co daje poczucie satysfakcji z pracy zawodowej. Podziękował za siłę, energię i wytrwałość w pokonywaniu codziennych trudności, za wielkie zaangażowanie w efektywny proces kształcenia dzieci i młodzieży. Życzył wielu sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w życiu osobistym.