do góry
Strona główna Aktualności

„Dwójka” otwiera drzwi

09 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności

 

Dla miłośników matematycznych łamigłówek – sudoku, dla językowców – ciekawostki rodem z Wielkiej Brytanii, dla zafascynowanych kulinariami – wypiek bułeczek własnej produkcji, a dla spragnionych metamorfozy – wizyta w pracowni fryzjerskiej. To i wiele więcej czekało na gimnazjalistów w minionym tygodniu w ZS nr 2 w Kłobucku.

O Dniach Otwartych w kłobuckim Zespole Szkół nr 2 można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że były nudne. W tym roku absolutnie każdy mógł znaleźć w pracowniach przy 3 Maja coś dla siebie.

„Dwójka” już w zeszłym roku zafundowała nowy standard Dni Otwartych, idąc w kierunku raczej dni zawodowca. Takie dni to bowiem świetna okazja, aby szerszemu gremium, a zwłaszcza niepewnym swoich wyborów gimnazjalistom, pokazać, na czym polega dany zawód i czego tak naprawdę nauczą się w szkole. Formuła się sprawdza, toteż z roku na rok Dni Otwarte przy 3 Maja nabierają rozmachu. Wraz z tym rozmachem rośnie też liczba gości. Oprócz licznie odwiedzających szkołę gimnazjalistów, w placówce gościli także przedstawiciele organu prowadzącego – Wicestarosta Pan Maciej Biernacki, Członek Zarządu Pan Józef Borecki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Joanna Kulejewska.

Tym razem każde miejsce w szkole tętniło życiem – zaraz w holu na młodych ludzi czekały stoiska z informacjami o Technikum nr 2 i Branżowej Szkole I Stopnia nr 2. Nie zabrakło też przedstawicieli zaprzyjaźnionych pracodawców: Jamaru i Stollido, którzy chętnie rozmawiali z kandydatami o perspektywach pracy i rozwoju. W pracowni matematycznej czekały zagadki i uwielbiane sudoku, w historycznej – projekcje filmów i ciekawe zadania, w językowej – pamiątki z Wielkiej Brytanii, a w polonistycznej – interaktywne zabawy z językiem polskim. Swoje podwoje otworzyła doposażona w nowości książkowe, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, szkolna biblioteka, ciekawą ekspozycję elementów do produkcji drzwi i okien prezentowali natomiast przyszłym stolarzom nauczyciele zawodu. Dzięki współpracy szkoły z kwiaciarnią „Danusia” oraz Agroturystyką „Stefanówka” odbyły się też warsztaty florystyczne. Młodzież mogła także, z pomocą starszych kolegów, spróbować swoich sił w zabawie w symulację przedsiębiorstwa. W pracowniach w podwórku czekały kolejne atrakcje – warsztaty fryzjerskie oraz kulinarne. Można było nie tylko poprosić przyszłe fryzjerki o wyczarowanie fal, loków czy warkoczy, ale i spróbować swoich sił w kuchni, piekąc na przykład własne drożdżówki. Gwoli ciekawostki – na tegoroczne wypieki dla ponad dwóch setek gimnazjalistów, jacy odwiedzili „Dwójkę” 2 i 3 marca, kuchnia zużyła ponad 35 kilogramów mąki!

Na koniec wisienka na torcie – kawiarenka zaaranżowana w jednej z klas. Klimatyczne oświetlenie, subtelne dekoracje, miła obsługa i smakowity poczęstunek – czego można chcieć więcej. „Ptaszarnia”, bo taką nazwę dostała tegoroczna kawiarenka, okazała się przemiłym miejscem, w którym każdy z przyjemnością łapał oddech po pełnej wrażeń wizycie.

Zainteresowanym polecamy krótki film z przebiegu tegorocznych dni otwartych w Zespole Szkół Nr 2 w Kłobucku autorstwa uczniów szkoły:

https://www.youtube.com/watch?v=_UTe--ViAIE