do góry
Strona główna Aktualności

Drużyna Starostwa zwyciężyła w XIV Turnieju Samorządowców siatkarzy

27 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności

W hali sportowej Zespołu Szkół w Przystajni, rozegrano w sobotę, 25 marca XIV Turniej Samorządowców w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.

Tytuł najlepszej drużyny zdobył zespół samorządowców Powiatu Kłobuckiego, utworzony  przez graczy  jednostek organizacyjnych powiatu oraz Starostwa Kłobuckiego. W meczu finałowym drużyna Starostwa wygrała 2:0 z drużyną  reprezentującą gminę Wręczyca Wielka. W zwycięskiej drużynie grali: Krzysztof Nowak (kapitan), Jacek Rudzki, Mariusz Wilk, Grzegorz Edelman, Piotr Strzeszyna, Roman Tryka i Michał Toborek.

Trzecie miejsce zajęła drużyna gminy Opatów, w meczu o  lokatę na „podium” wygrywając  2:0 z drużyną gminy Przystajń.  Miejsca 5 i 6 podzieliły drużyna gminy Kłobuck oraz startująca poza konkursem gmina Krzepice. Głosami kapitanów drużyn wybrano także najlepszego siatkarza turnieju. Został nim Mariusz Wilk, ze zwycięskiej drużyny Powiatu. Kapitan drużyny z Krzepic Mateusz Kluba odebrał także dla swojej drużyny nagrodę „fair play”, przyznaną z inicjatywy Starosty za wzorową postawę i współpracę zgodną z duchem sportu z organizatorem Turnieju.

Sędzią głównym zawodów był Wiesław Drab a pomagali mu: Paulina Czapelska i Bartłomiej Saran.

Dyplomy i nagrody uczestniczącym drużynom wręczali:  Henryk Kiepura – Starosta Kłobucki i Zbigniew Pilśniak – Przewodniczący Rady Powiatu.

XIV edycję, organizowanego co roku turnieju, jak zawsze zorganizowało Starostwo Powiatowe. Dzięki przychylności i pomocy Wójta Henryka Macha, zawody odbyły się w hali ZS w Przystajni.

Organizatorzy turnieju dziękują również za pomoc, którą ich wsparli: dyrektor Monika Rabenda, nauczyciel Radosław Poraj z ZS w Przystajni oraz Sylwia Tryka.


Zdjęcia: Klobucka.pl