do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Drewtex Grand Prix Krzepic dziesiątą imprezą w Polsce

27 Luty 2018
kategoria:
Aktualności
 

Drewtex Grand Prix Krzepic w tenisie stołowym został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki i Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe na najlepszy projekt upowszechniający aktywność fizyczną realizowany w środowisku wiejskim w 2017 r.

Uroczyste podsumowanie połączone z forum dyskusyjnym dotyczącym aktywności fizycznej, szkoleniem nordic walking i blokiem sportowo- rekreacyjnym odbyło się w Uniejowie; uczestniczyli w nim m. in. organizatorzy Drewtex Grand Prix z Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku i UKS Tygrysy Krzepice: Grzegorz Garbaciak, Wiesław Drab, Dariusz Jankowski i Stanisław Wrzesiński.

W bloku sportowo-rekreacyjnym w konkurencji Strongman bezapelacyjnie zwyciężył Dariusz Jankowski a w slalomie piłką lekarską 2. m wywalczył Stanisław Wrzesiński dzięki czemu w klasyfikacji klubowej UKS Tygrysy Krzepice wywalczyły II miejsce w stawce 16 ekip reprezentujących poszczególne województwa.

Wytycznymi konkursu na najlepszy projekt sportowy było:                                         

  • promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdrowego stylu życia
  • promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sport
  • integrowanie jednostek samorządu terytorialnego, firm oraz innych podmiotów do szerokiej współpracy przy realizacji przedsięwzięć z obszaru sportu powszechnego, wolontariatu.

Drewtex Grand Prix spełnił wszystkie założenia. Przypomnijmy, że to największe cykliczne przedsięwzięcie tenisowe  dla dzieci i młodzieży powiatu kłobuckiego regionu częstochowskiego i Śląska odbywające się nieprzerwanie od 2005 r.

Pomysłodawcami i inicjatorami byli Grzegorz Garbaciak i Wiesław Drab, do których w kolejnych latach dołączył Dariusz Jankowski a następnie Karol Żerdziński. Corocznie odbywają się 4 turnieje eliminacyjne w których ok. 150 tenisistów w 10 kategoriach gromadzi punkty do klasyfikacji generalnej.

Podczas uroczystej dekoracji wszyscy otrzymują pamiątkowe koszulki z logo tenisowego grand prix oraz herbem Krzepic, Powiatu Kłobuckiego i Zrzeszenia LZS a najlepsi puchary i nagrody. Ponadto w dniu dekoracji odbywa się turniej Top – 16 w którym rywalizują najlepsze "ósemki" żaków z młodzikami i kadetów z juniorami.

Organizatorzy to Urząd Miejski w Krzepicach, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Firma Drewtex, Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy w Krzepicach, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Kłobucku, Gimnazjum w Krzepicach.

Uczestników dekorowali przedstawiciele samorządu Gminy Krzepice na czele z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady, samorządowcy Powiatu Kłobuckiego,  Komendant Powiatowy PSP, Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach.

Ideą Drewtex Grand Prix jest aktywizacja i mobilizacja dzieci i młodzieży o różnych stopniu zaawansowania do podejmowania systematycznych treningów w sekcjach tenisa stołowego i aktywnego uczestnictwa w zawodach sportowych wspieranych i współorganizowanych przez Powiat Kłobucki.