do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Dni otwarte w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku

01 Luty 2019
kategoria:
Aktualności

W piątek, 1 lutego Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku, na Zagórzu, licznie odwiedziła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów całego powiatu.

Tegoroczni absolwenci, podejmujący decyzje o dalszym kształceniu, wraz z towarzyszącymi im opiekunami, mieli okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jej pracownie i sale lekcyjne. Tradycyjnie, największe wrażenie na potencjalnych kandydatach do nauki w szkole na Zagórzu, zrobiła nowoczesna pracownia obrabiarek numerycznych CNC, ze skomputeryzowanym centrum obróbki, z wieloma stanowiskami symulatorów obróbki, z drukarką 3D  a także z szeroką gamą obrabiarek mechanicznych.

Uwagę młodzieży skutecznie przyciągały zorganizowane przez uczniów klas mundurowych szkoły, pokazy walki wręcz, wg zasad sztuki walki o egzotycznej nazwie: „grappling”  a także  pojedynki w siłowaniu się na rękę czyli  „armwrestling.

„Dzień otwarty” zorganizowali sami uczniowie szkoły na Zagórzu wraz ze swoimi nauczycielami i pod kierownictwem Dyrektor Anny Nowickiej. Szkołę odwiedzili także Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall a także Z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Artur Wilczyński.