do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Dni Otwarte w Zespole Szkół w Krzepicach

01 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności
 

14 i 15 lutego 2018r. w Zespole Szkół w Krzepicach odbywały się Dni Otwarte.

W tym czasie szkołę odwiedziło ok. 255 uczniów z okolicznych gimnazjów. Były to przeważnie zorganizowane grupy ze szkół: w Krzepicach, Starokrzepicach, Parzymiechach, Lipiu, Pankach, Opatowie, które  przybyły pod opieką swoich nauczycieli-wychowawców. Wiele osób w tym roku pojawiło się także indywidualnie, głównie byli to  gimnazjaliści z Przystajni, Kłobucka, Zawad i Truskolas. W drugim dniu szkołę odwiedzili także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłobucku: Wicestarosta Maciej Biernacki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska.

Jak co roku głównymi gospodarzami podczas prezentacji szkoły był Szkolny Samorząd i uczniowie. Dyrekcja i nauczyciele wspierali ich w swych poczynaniach.

Dyrektor Grzegorz Mastalerz w trakcie spotkań z młodzieżą przedstawił aktualną ofertę edukacyjną i zapoznał z procedurą rekrutacji, nauczyciele przeprowadzili krótkie, nietypowe zajęcia dla każdej ze zwiedzających grup, a uczniowie dokonywali prezentacji pracowni przedmiotowych i bogatej bazy szkoły. Szkolni przewodnicy  starali się natomiast pokazać  młodszym kolegom i koleżankom  swoją szkołę od strony życia uczniowskiego. Zapoznali ich także z projektami realizowanymi w szkole oraz  z działalnością wynikającą ze współpracy z wyższymi  uczelniami i instytucjami naukowymi np. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a przede wszystkim pokazali jak szerokie możliwości rozwoju daje szkoła i jakie osiąga wyniki.

Punktem kulminacyjnym  każdego dnia było spotkanie w auli, gdzie młodzież przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji.  Gimnazjaliści podczas pobytu w Zespole Szkół w Krzepicach mogli również wziąć udział w quizach i obejrzeć filmy wykonane przez tutejszych uczniów. Całości dopełnił występ szkolnego rockowego zespołu „The Hats” oraz taniec Pauliny Kozak przygotowany specjalnie na tę okazję.

Z pełną ofertą edukacyjną można zapoznać się na szkolnej stronie internetowej: www.lo.krzepice.edu.pl oraz w sekretariacie szkoły.