Dni Długoszowskie - odsłonięcie tablicy dla uczczenia 100 lat niepodległości Polski

24 Wrzesień 2018

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura  i Wicestarosta Maciej Biernacki, uczestniczyli w piątek  21 września, we mszy  odprawionej w ramach XVII Dni Długoszowskich w kościele św. Marcina w Kłobucku.

Po zakończeniu, mszy, której przewodniczył Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo, na terenie przykościelnym, odsłonięto kamienny obelisk, który ma upamiętniać 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcia i poświęcenia obelisku z zamieszczoną na nim tablicą, w obecności mieszkańców powiatu kłobuckiego, dokonał Jego Ekscelencja Arcybiskup.

Samorząd powiatowy, współorganizuje, wspiera i współfinansuje organizację Dni Długoszowskich w Kłobucku, od ich pierwszej edycji.

Opis obrazka