ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Cześć i chwała bohaterskim mieszkańcom wsi Powiatu Kłobuckiego

16 Lipiec 2019

Z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 12 lipca, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall złożyli hołd pod pomnikiem w Parzymiechach, poległym w II wojnie światowej mieszkańcom naszego powiatu.

W okolicznościowej uroczystości wieńce i kwiaty pod pomnikiem, złożyli również Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy z Ochotniczej straży Pożarnej, młodzież szkolna oraz okoliczni mieszkańcy. Starosta Henryk Kiepura złożył ponadto kwiaty na mogile żołnierzy Batalionów Chłopskich w Białej w gminie Kłobuck - młodych chłopców, którzy zginęli stając do walki w obronie Ojczyzny.

Na koniec dnia obchodów, Starosta Kłobucki uczestniczył, wraz z Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisławem Gmitrukiem oraz Starostą Powiatu Częstochowskiego Krzysztofem Smelą, w uroczystościach poświęconych męczeństwu wsi polskiej, które miały miejsce w sanktuarium jasnogórskim w Częstochowie.