do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Cześć i chwała bohaterskim mieszkańcom wsi Powiatu Kłobuckiego

16 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności
 

Z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 12 lipca, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall złożyli hołd pod pomnikiem w Parzymiechach, poległym w II wojnie światowej mieszkańcom naszego powiatu.

W okolicznościowej uroczystości wieńce i kwiaty pod pomnikiem, złożyli również Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy z Ochotniczej straży Pożarnej, młodzież szkolna oraz okoliczni mieszkańcy. Starosta Henryk Kiepura złożył ponadto kwiaty na mogile żołnierzy Batalionów Chłopskich w Białej w gminie Kłobuck - młodych chłopców, którzy zginęli stając do walki w obronie Ojczyzny.

Na koniec dnia obchodów, Starosta Kłobucki uczestniczył, wraz z Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisławem Gmitrukiem oraz Starostą Powiatu Częstochowskiego Krzysztofem Smelą, w uroczystościach poświęconych męczeństwu wsi polskiej, które miały miejsce w sanktuarium jasnogórskim w Częstochowie.