do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Certyfikat dla „Szkoły Promującej Zdrowie” w Powiecie Kłobuckim

07 Grudzień 2018
kategoria:
Aktualności
 

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall, w dniu 6 grudnia br. wzięli udział w uroczystości nadania  „Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie” Szkole Podstawowej w Węglowicach.

Wręczeniu certyfikatu zdobytego przez węglowicką szkołę w projekcie zainicjowanym w 1991 roku przez europejskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) towarzyszyły zorganizowane przez szkołę zajęcia w ramach „Dnia zdrowia i aktywności ruchowej”.

W bieżącym roku, zajęcia ww tym specjalnym „Dniu” były prowadzone przez wykładowców i studentów Wydziału Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Dostarczyły one biorącym w nich aktywny udział, uczennicom i uczniom, wiele zabawy, satysfakcji a nawet artystycznych przeżyć.

Udział w projekcie to ciekawa inicjatywa, promująca wśród najmłodszych zdrowy i zgodny z zasadami higieny tryb życia, a akcja realizowana przez szkołę pod kierunkiem Dyrektor Agaty Trzepizur, doczekała się uznania ze strony związanych z Ministerstwem Edukacji Narodowej, ogólnopolskich i centralnych ośrodków służących pomocą szkołom oraz  wspomagających nauczycieli w formie ww. Certyfikatu.