do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!

19 Wrzesień 2018
kategoria:
Aktualności
 
 

W dniach 18 i 19 września, dzięki staraniom władz powiatu kłobuckiego, do gminy Lipie zawitał nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

W godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Lipie uczniowie naszych szkół, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne korzystają ze świadczeń.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci. W dentobusie będą udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

W ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej Ministerstwo Zdrowia zakupiło 16 dentobusów, które przekazane zostały wojewodom, a następnie udostępnione nieodpłatnie świadczeniodawcom wybranym do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w danych dentobusach.

Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w dentobusie są pokrywane w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia.