Barbórka 2014 w Powiecie Kłobuckim - górnicza Karczma Piwna

09 Grudzień 2014

Tradycyjnie spotkali się w niej górnicy w tym emeryci górnictwa, ludzie aktualnie związani zawodowo z górnictwem oraz zaproszeni goście z regionu.

Karczmy Piwne organizowane są co roku z okazji Barbórki w całym województwie śląskim, stanowiąc istotny element tradycji tego zawodu. Region kłobucki kultywuje te tradycje od z górą stu lat. O tym, że są one wciąż żywe decyduje spora populacja górników, zwłaszcza emerytowanych, zamieszkujących nasz powiat.

W tegorocznej biesiadzie pośród ponad stu uczestników, wyłącznie płci męskiej, znaleźli się m.in.: Stanisław Dzwonnik – Radny Sejmiku Śląskiego , Maciej Biernacki – Wicestarosta Kłobucki , Bogdan Praski – Wójt Gminy Panki , Bolesław Świtała – Wójt Gminy Popów , Jerzy Zakrzewski – Burmistrz Kłobucka , były Starosta Kłobucki – Roman Minkina oraz mł.bryg. Robert Ladra – Z-ca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku.