Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w Katowicach

01 Marzec 2016

Wśród wszystkich badań prowadzonych przez statystykę publiczną, statystyczne badania ankietowe spełniają szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk o tematyce społecznej.
Badania prowadzone są metodą reprezentacyjną na terenie całego kraju: w wylosowanych mieszkaniach, gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, na przejściach granicznych, w wybranych placówkach handlowych.
Badania realizowane są przez ankieterów - pracowników Urzędu Statystycznego, którzy pozyskują informacje od respondentów bezpośrednio - w formie wywiadu lub telefonicznie; w niektórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełniania formularzy.
Zagwarantowana jest poufność informacji przekazywanych przez respondentów; obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada zachowania tajemnicy statystycznej.
Wyniki badań ankietowych są szeroko wykorzystywane: na ich podstawie opracowywane są analizy, publikacje dotyczące różnych dziedzin życia; dane stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji i lokalnych inicjatyw, tworzenia planów rozwoju na wszystkich szczeblach zarządzania; służą także każdemu, przeciętnemu obywatelowi.

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Badania ankietowe w gospodarstwach domowych - ulotka 16-03-01 15:00 273.61KB pobierz plik: Badania ankietowe w gospodarstwach domowych - ulotka
pdf Badania ankietowe rolnicze - ulotka 16-03-01 15:00 204.89KB pobierz plik: Badania ankietowe rolnicze - ulotka