70 rocznica wyzwolenia Kłobucka

19 Styczeń 2015

Obchody zorganizowało kłobuckie koło Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz Zarząd Powiatowo-Miejski Ligi Obrony Kraju, przy wsparciu samorządów Powiatu Kłobuckiego oraz Miasta i Gminy Kłobuck.

Prócz historycznych refleksji, zebrani mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu „Kłobuczanie”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W trakcie uroczystości, Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura, został uhonorowany medalem „Za wspieranie działalności Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę”.

Na widowni, wśród mieszkańców, uczniów i zaproszonych gości reprezentujących lokalne instytucje, zasiadał także Wicestarosta - Maciej Biernacki.