7 mln zł na inwestycję drogową Powiatu Kłobuckiego

19 Grudzień 2019

W dniu 17 grudnia 2109 r. Powiat Kłobucki oficjalnie zakończył przebudowę drogi powiatowej Popów-Zbory-Florianów.

Uroczystego przecięcia wstęgi na drodze, dokonał Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, razem z  Przewodniczącym Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniewem Pilśniakiem, Wicestarostą Zdzisławą Kall, Członkami Zarządu Powiatu Maciejem Biernackim i Krzysztofem Nowakiem oraz radnymi powiatowymi Mieczysławem Szewczykiem i Markiem Sawickim. W uroczystości wzięli również udział m.in. reprezentanci Gminy Popów: Wójt Jan Kowalik, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Wróż oraz przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg z Kłobucka i wykonawcy inwestycji – firmy Hucz.

W wyniku przebudowy, prawie 5-cio kilometrowy odcinek drogi, na całej długości wyposażony został w chodnik 2 metrowej szerokości. Starostwo Powiatowe pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych z budżetu państwa, w wysokości 3 390 189 zł. Zadanie dofinansowała również Gmina Popów.

Ten kolejny, zmodernizowany odcinek dróg powiatowych, to dla mieszkańców i użytkowników drogi, podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz jego komfortu.