do góry
ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

14 Listopad 2018
kategoria:
Aktualności

W sobotę 10 listopada br. Gmina Kłobuck reprezentowana przez Burmistrza Jerzego Zakrzewskiego zorganizowała uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W pochodzie, który przeszedł przez centrum Kłobucka znaleźli się m.in. przedstawiciele środowiska kombatantów i górników, policjanci, strażacy, harcerze, uczniowie kłobuckich szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Złożyli oni kwiaty i wieńce pod pomnikami, obeliskami i tablicami a także przy odsłoniętym ostatnio obelisku z pamiątkową tablicą poświęconą Wszystkim, którzy walczyli i oddali życie za wolna Polskę. Samorząd powiatowy reprezentowali na uroczystościach m.in. Zbigniew Pilśniak - Przewodniczący Rady Powiatu Maciej Biernacki - Wicestarosta, oraz Krzysztof Nowak – Członek Zarządu Powiatu. W obchodach oraz uroczystym pochodzie uczestniczyły poczty sztandarowe, m.in. nowonadany sztandar Powiatu Kłobuckiego.

Sobotnie uroczystości zakończyły się wieczornicą patriotyczną  „A to Polska właśnie”  zorganizowaną w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

W niedzielę, 11 listopada odprawiona została uroczysta msza święta „za Ojczyznę”,  w kościele pod wezwaniem św. Marcina.

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wszystkim mieszkańcom Powiatu Kłobuckiego, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu rodzinnym i osobistym.

 

 

 
Opis obraz