do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

06 Czerwiec 2019
kategoria:
Aktualności

W Kaletach, w powiecie tarnogórskim, miała miejsce 31 maja  uroczysta gala uświetniająca obchody 100 rocznicy istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

To ogólnopolskie stowarzyszenie, prowadzi działalność kierowaną dla dzieci w potrzebie, w całej Polsce. W powiecie kłobuckim, we współpracy ze Starostwem Powiatowym prowadzi w Hutce placówki dla niepełnosprawnych: Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Klub Dziennego Pobytu.

W rocznicowych uroczystościach w Kaletach, na zaproszenie Śląskiego Oddziału Regionalnego TPD, który je zorganizował, uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu i instytucji Powiatu Kłobuckiego i Gminy Wręczyca Wielka. W oficjalnej części obchodów Wicestarosta Kłobucki Zdzisława Kall odebrała ufundowana przez TPD statuetkę: „ Powiat Przyjazny Dzieciom”.

Wyróżnienia i odznaczenia za owocną i aktywną współpracę z TPD, otrzymali także Dyrektor Tomasz Sobiś z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku, Elżbieta Cendal – Kierownik Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce, Tomasz Szymański – Kierownik WTZ w Hutce oraz Barbara Paliwoda – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowie.

Obchodom towarzyszył pełen śpiewu, zabaw i kolorowych nagród - Wielki Festyn Rodzinny w Kaletach Zielonej dla dzieci i dorosłych.