ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Wizyta w powiecie Hassberge w Niemczech

10 Październik 2019

W dniach 30 września do 7 października br. odbyła się wizyta w partnerskim powiecie Hassberge w Niemczech. Wizyta była częścią wspólnego projektu wymiany młodzieży. W wizycie uczestniczyło sześć uczennic Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku wraz z nauczycielkami Karoliną Kubicką oraz Elżbietą Ptak-Gmyrek. Ze strony powiatu wizycie uczestniczył Maciej Biernacki – Członek Zarządu Powiatu. W trakcie wizyty młodzież uczestnicząc w wycieczkach młodzież miała okazję poznać powiat Hassberge oraz miasto Bamberg.

Głównym celem wizyty były wspólne zajęcia kulinarne młodzieży polskiej i niemieckiej oraz przygotowania potraw na festyn uliczny, który odbył się w dniach 4-5 października br. Młodzież podczas festynu oferowała uczestnikom festynu przygotowane przez siebie potrawy. Z tej okazji został zorganizowany „Dom Polski” gdzie serwowano posiłki. „Dom Polski” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu Hassberge. W grudniu br. planowany jest kolejny wyjazd młodzieży do powiatu Hassberge, a w kwietniu przyszłego roku planowane jest przyjęcie młodzieży niemieckiej w naszym powiecie.