do góry
ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim
Strona główna Aktualności

"Sukces Orkiestry z Krzepic na Festiwalu Orkiestr Dętych w Wielkopolsce"

06 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach wygrywa XVI Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych.

W weekend 3-4 września br. we Wrześni odbył się XVI Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych. Wśród znakomitych orkiestr prezentujących się podczas wydarzenia znalazła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic. Gospodarzem wydarzenia była Wrzesińska Orkiestra Dęta, która towarzyszyła Sławkowi Uniatowskiemu podczas koncertu w sobotę 3 września.

Następnego dnia odbył się przemarsz orkiestr ulicami Wrześni na Rynek oraz koncert orkiestr połączony z konkursem o Nagrodę Publiczności. Podczas rywalizacji wszyscy zaprezentowali się świetnie, jednak największą uwagę przykuła właśnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic, zdobywając pierwsze miejsce i wygrywając Nagrodę Publiczności.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic działa pod batutą kapelmistrza Miłosza Janika przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach. Z orkiestrą współpracuje grupa taneczna Mażoretek MAK, która także towarzyszyła członkom orkiestry na Festiwalu. To były dwa dni, którym towarzyszyła duża dawka pozytywnych emocji. Na długo pozostanie w pamięci uczestników.

To wyróżnienie zainspirowało i zmotywowało członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzepic i Mażoretki MAK do dalszego działania. 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach jest również zwycięzcą tegorocznego Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Truskolasach, gdzie zdobyła także nagrodę publiczności.

Wyjazd krzepickiej orkiestry na XVI Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych był możliwy m. in. dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego.