ikonaInformujemy, że w dniach 17-20 sierpnia (piątek i poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Kłobucku będzie pracować w godzinach od 6:30 do 14:30. Nie dotyczy Wydziału Komunikacji i Transportu).ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Samorządowcy uczcili mieszkańców wsi w Krzepicach

26 Lipiec 2018

Marszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa wspólnie ze Starostą Kłobuckim Henrykiem Kiepurą, Wicestarostą Maciejem Biernackim i Burmistrzem Krzepic Krystianem Kotynią, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą na krzepickim rynku, poświęconą ok. 2 tys. mieszkańców Krzepic i najbliższych okolic, którzy polegli lub zostali zamordowani w czasie II wojny światowej. Oddając hołd pamięci pomordowanych Polaków i Żydów  uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, który został decyzją Sejmu, na wniosek klubu poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego został ustanowiony świętem państwowym. Bieżący rok jest pierwszym, w którym obchodzimy to nowe święto, przypadające w dniu 12 lipca.