do góry
ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!
Strona główna Aktualności

Krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22

09 Maj 2022
kategoria:
Aktualności

W związku z organizacją krajowych ćwiczeń RENEGADE/SAREX-22, którego przedsięwzięcia są elementy zdarzeń dotyczące uprowadzenia statku powietrznego, jako możliwego środka ataku po charakterze terrorystycznym, stanowiącego zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, proszę o zamieszczenie powyższej informacji na stronie internetowej Starostwa. Ćwiczenia będą trwały w dniach 9-13 maja 2022 r.

Zgodnie z podaną informacją z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa epizod ten będzie miał miejsce w pierwszy dniu ćwiczenia – 9 maja 2022 r. i rozpocznie się o godz. 9:00.

Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie rozpowszechniać komunikaty o zagrożeniu z powietrza, z wykorzystaniem radiowej sieci ostrzegania.

Wyjątkowo podczas ww. ćwiczeń zrezygnowano z włączania syren alarmowych w związku z przebywaniem na terytorium Polski znacznej liczby uchodźców z Ukrainy.