do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

IV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

29 Październik 2018
kategoria:
Aktualności
 

Jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, samorząd powiatowy, we współpracy z partnerami społecznymi, zorganizował Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych.

Tegoroczną, IV edycję przeglądu, zorganizowało Starostwo Powiatowe, wspólnie z Gminą Lipie i Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich z Kłobucka, w sobotę, 27 października w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. W przeglądzie wzięło udział 20 zespołów śpiewaczych z terenu powiatu kłobuckiego, w składzie których wystąpiły panie i panowie reprezentujący środowiska kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń emerytów i rencistów.    


Frekwencja jak zwykle na tym festiwalu, dopisała - piosenki patriotyczne słuchało i obserwowało kilkaset osób.

Wszystkich uczestniczących w przeglądzie przywitali współgospodarze imprezy: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch oraz Przewodnicząca Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich Janina Koślik Wśród gości i uczestników przeglądu byli m.in. Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia,  Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak, Radna Rady Powiatu Kłobuckiego Aneta Kiepura, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół powiatowych i gminnych, lokalni działacze strażaccy i społeczni oraz inni mieszkańcy naszego powiatu.   

          
Na zakończenie wspólnego wieczoru, inspirującego artystycznie i patriotycznie, organizatorzy uhonorowali pamiątkowymi dyplomami, wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie.

IV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

29 październik 2018 38 zdjęć